Fayans Tamiri

    Fayanslar genellikle evlerin banyo ve mutfaklarına döşenen kimi evlerde de yerlere uygulanan yapı malzemeleridir. Günümüzde birçok yerde uygulamasını gördüğümüz fayansların hem maliyeti çok değildir hem de temizlik ve sağlık açısından diğer yapı malzemelerine göre daha önde dururlar.

Ancak kimi zaman kullanım hatalarından kaynaklı olarak fayanslardan birine zarar gelebilir, üzerine bir şey dökülüp silinmeyen derzler leke tutarak lekenin çıkması çok zor hale gelebilir. Hele ki evinizde kırık bir fayans varsa bu durum gün geçtikçe göze kirlilik olarak gelir. Evinizin en kuytu köşesinde olsa dahi gözünüz ona takılır ve işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Genel algı böylesi durumlarda o fayansın üzerini kapatmak üzerinden işler ancak bu durum sağlık açısından hiç de iyi değildir. Öte yandan üzeri kapatılamayacak bir yerde de olabilir.

Firmamız bu ve bundan daha büyük fayans tadilatları konusunda profesyonel kadroları ve engin bilgi birikimi sayesinde sizlere en düşük ücretle yardımcı olmaktadır.

 

Kırılmış fayans tamiri...

 

    En basit fayans işlemlerini dahi bir ev kurarmışçasına ciddiyetle ve özenle firmamız gerçekleştirmektedir.

Fayans kırıklarında ilk müdahale olarak, işlem yapılacak fayansa 2-3 yerinden(büyüklüğüne göre) delik açılmaktadır. Bu işlem mutlaka koruyucu gözlük, eldivenle birlikte çocukların olmadığı alanlarda yapılmaktadır. Ardından işlem yapılan fayans sert bir ıspatula ile yerinden kaldırılır ve altındaki yapıştırıcı-derz kalıntıları özenle temizlenir. Temizlenmediği takdirde yerine yerleştirilecek olan fayans diğerlerinden daha kabarık durarak zemininizin dengesini bozacaktır. Kalan yer yapıştırıcı ile doldurulur ve fayans yerleştirilir. Bu durum sadece zemin için değil fayansla kaplı duvarlar için de geçerli olabilir ancak duvara uygulanması zemin kadar kolay olmayıp tam bir ustalık gerektirmektedir.

Harç hazırlanması ise ayrı bir gayret gerektirmektedir. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz harç tariflerini internetin her köşesinde bulabilirsiniz ancak firmamızın barındırdığı bilgi birikimi sayesinde harçlara milimetrik ölçeklerle katılan farklı kimyasallar size uzun ömür sunar.

Evinizde yapabileceğiniz 100 gr beyaz çimentoya 30 gr su ekleyerek hazırladığınız harçlar zamanla eskir ve dökülmeye yüz tutar. Ancak ustaların hazırladığı farklı harçlar bir ömür boyu tutar ve sizlere bir daha baş ağrısı yaşatmaz. Bu harçların kaldırılması ve temizlenmesi için de tabi yine farklı kimyasallar gerekir.

Harcın donmadan uygulanması ise oldukça zordur. Bu konuda da işi ehillerine bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde fayans masrafınız artar ve duvarınızda geri dönüşü olmayan izler bırakmasına yol açabilir.

 

 

      Ürünler